Czw 28 Wrz 2023

Uczelniada – konkurs pod patronatem portalu controlling.info.pl

Uczelniada to konkurs z zakresu wiedzy o rachunkowości i finansach skierowany dla studentów z całej Polski. W dniach 24-25 listopada odbędzie się już trzecia edycja Uczelniady zorganizowana przez Koło Naukowe "Audytor" na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W konkursie biorą udział trzyosobowe zespoły rywalizujące w eliminacjach o cztery miejsca w finale Uczelniady. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, między innymi staż w firmie Matrix.pl, liczne publikacje, nagrody rzeczowe oraz zaproszenia firmy PricewaterhosueCoopers na seminaria podatkowe, wybrane konferencje oraz do drugiego etapu rekrutacji do pracy i na praktyki.

Uczelniada – konkurs pod patronatem portalu controlling.info.pl

Eliminacje składają się z indywidualnie rozwiązywanego testu przygotowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, oraz pracy w zespołach nad studium przypadku przygotowanym przez PricewaterhouseCoopers. Poszczególne zadania są oceniane przez przedstawicieli partnerów Uczelniady, a końcowy wynik uzyskany z testu i studium przypadku wyłania cztery zespoły przechodzące do finału.

Finał Uczelniady to emocjonujące wydarzenie z udziałem publiczności. Zawodnicy biorą udział w konkurencjach przygotowanych przez studentów Audytora i ocenianych przez ekspertów wśród których zasiadają wykładowcy oraz przedstawiciele partnerów. Finał ma charakter prawdziwego show z żywiołowo reagującą publicznością i emocjami związanymi z kolejnymi zadaniami stojącymi przed uczestnikami. Oprawę techniczną finału przygotowuje wraz ze studentami Audytora firma Matrix.pl, która jest również w gronie fundatorów nagród dla uczestników konkursu.

W Uczelniadzie weźmie udział około 30 zespołów, z czego dzięki wsparciu sponsorów 15 pierwszych ekip ma opłacone noclegi w położonym przy plaży sopockim hotelu Zatoka. Podczas dwóch dni Uczelniady oprócz samego konkursu odbędzie się konferencja naukowa pod patronatem wydawnictwa Difin, otwarty będzie również Matrix Room, czyli specjalnie przygotowana sala gdzie wszyscy chętni będą mogli zapoznać się programem księgowym Symfonia. Menadżerowie z PricewaterhouseCoopers przeprowadzą prezentację i warsztaty dla studentów będące okazją do bliższego poznania zawodu audytora i uzyskania odpowiedzi na pytania bezpośrednio od pracowników firmy.

Uczestnicy Uczelniady poza zmaganiami konkursowymi będą mieli czas na poznanie walorów turystycznych Sopotu, a po finale wszyscy spotkają się na imprezie integracyjnej w studenckim klubie Łajba.

Więcej na temat Uczelniady na stronach www.uczelniada.pl

 

Główny Sponsor:
PricewaterhouseCoopers

Sponsorzy:
Matrix.pl, Grupa Lotos, Difin, Rewit, Promar, Wyższa Szkoła Finansów i Rachunkowości (WSFiR)

Udostępnij: