Pon 15 Kwi 2024

Codec - Budżetowanie, Business Intelligence, konsolidacja finansowa

Codec Polska koncentruje się na doradztwie i wdrożeniach w obszarze procesów controllingu, konsolidacji finansowej oraz systemach Business Intelligence. Jesteśmy jedną z najstarszych firm specjalizujących się w powyższych zagadnieniach w Polsce, a nasze rozwiązania wspierają ponad 700 klientów w Europie.

Codec - Budżetowanie, Business Intelligence, konsolidacja finansowa

W naszej pracy nie opieramy się na jednym preferowanym rozwiązaniu. Nasze usługi i rozwiązania dobieramy do potrzeb Klienta, a technologia jest dla nas wtórna do jego oczekiwań i możliwości. Jesteśmy partnerem czołowych dostawców rozwiązań dla controllingu i finansów, takich firm, jak: Oracle, Infor czy Microsoft.

Oferujemy rozwiązania zarówno w modzelu tradycyjnym jak chmurowym (brak konieczności inwestycji w infrastrukturę).

 

Oprogramowanie do budżetowania

W większości organizacji osoby odpowiedzialne za finanse "toną" w analizach arkuszy kalkulacyjnych - w szczególności w zakresie budżetowania, planowania czy prognozowania. Wraz ze wzrostem firmy, skomplikowaniem jej procesów, wzrasta ilość błędów, może spadać znaczące efektywność organizacji. Wiemy, jak powinny wyglądać procesy realizowane przez controlling i jakie narzędzia dobrać do realizacji każdego z nich, posiadamy szerokie kompetencje odnośnie m.in.:

 • metod kalkulacji i alokacji kosztów,
 • doboru odpowiednich miar i wskaźników na potrzeby zarządcze
 • raportowania, analiz i wizualizacji informacji
 • planowania i budżetowania
 • prognozowania sprzedaży, podatków
 • analiz predykcyjnych
 • czy konsolidacji zarządczej

Przykłady oprogramowania wykorzystywanego przez naszych ekspertów do usprawniania procesów planowania, budżetowani czy prognozowania:

Infor Dynamic Enterprise Performance Management (Infor d/EPM)

System sprawdzony w różnych sektorach w Polsce i na świecie. Wcześniejsze nazwy systemu to MPC czy Infor PM. Główne modułu obsługują planowanie, budżetowanie i predykcję; zarządzanie strategią; obszar konsolidacji - zarówno zarządczej jak i statutowej, dodatkowo też dostępny jest moduł monitoringu zgodności z wymaganiami (GRC).

budzetowanie-infor

Oracle Hyperion Planning

Jedna z najbardziej znanych aplikacji do planowania, budżetowania i prognozowania opartą o interaktywny dostęp do wszystkich funkcjonalności poprzez przeglądarkę lub aplikacje MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook). Oprogramowanie działa na czołowej wielowymiarowej bazie danych Essbase. Możliwość rozbudowy o inne produkty pakietu Oracle EPM.

budzetowanie-oracle

Oracle Planning and Budgeting Cloud Service (PBCS)

To odpowiedź firmy Oracle na potrzeby zmieniającego się rynku. Umożliwia organizacjom dowolnej wielkości wykorzystanie aplikacji Oracle Hyperion Planning, bez konieczności inwestycji w infrastrukturę, przy jednoczesnej możliwości bardzo szybkiego wykorzystania potencjału aplikacji (szybkość wdrożenia). Oracle PBCS daje możliwość zarówno przełączenia, w dowolnym momencie na "standardową" wersję Hyperion Planning jak również pracę w modelu hybrydowym.

Oprogramowanie Business Inteligence

Doradzamy i wdrażamy rozwiązania w obszarze szeroko rozumianych systemów Business Intelligence od ponad 30 lat. Posiadamy bogate doświadczenia w zakresie budowy i zasilania hurtowni danych, zapewnienia jakości danych, a skończywszy na zaawansowanych rozwiązaniach analitycznych, prognostycznych, raportowych. zarządzania danymi referencyjnymi. Nasze systemy w zakresie analityki, raportowania operacyjnego dostarczają użytecznych informacji wspierających biznes naszych klientów.

Nasze kompetencje:

 • definiowania wymagań pod potrzeby rozwiązań Business Intelligence
 • wdrażanie, utrzymanie i rozwój rozwiązań Business Intelligence
 • narzędzia raportowe, analizy i wizualizacji danych
 • Self-service BI
 • centralne repozytoria danych (hurtownie danych) oraz hurtownie dziedzinowe data-marty
 • procesy gromadzenia danych (ETL) oraz ich czyszczenia

Przykłady oprogramowania wykorzystywanego przez naszych ekspertów do usprawniania procesów analizy, raportowania, wizualizacji:

Microsoft Power BI

Aplikacje Business Intelligence firmy Microsoft są oznaczone jako jedne z czołowych wg firmy analityczno-doradczej Gartner (Microsoft to lider rynku systemów zarządzania operacyjnymi bazami danych oraz Business Intelligence). Power BI to rozbudowany, interaktywny zestaw narzędzi Business Intelligence, pozwalający w intuicyjny sposób wizualizować oraz analizować dane niezależnie od miejsca i sposobu dostępu.

business-intelligence-microsoft

Oracle Business Intelligence Enterprise Edition (OBIEE)

Kompleksowa platforma analityczno-raportową zapewniająca cały zestaw funkcjonalności: w tym interaktywne kokpity informacyjne, zapytania ad-hoc, proaktywne powiadomienia i alerty, raportowanie biznesowe i sprawozdawczości finansowej, karty wyników zarządzania i strategii, dostępu mobilnego, zintegrowanego zarządzania i wiele innych funkcjonalności.

Business-Intelligence-oracle

Infor BI

Narzędzie Business Intelligence dedykowane pełnej obsłudze procesów BI pozwalająca na centralizację danych, integrację, wyposażone w bogatą warstwę wizualizacji danych oraz elastyczne funkcjonalności analityczne. Dodatkowo aplikacja jest wyposażona w gotowe modele analityczne dostosowane do obszarów biznesowych firmy oraz modele analityczne dedykowane większości sektorów.

business-intelligence-infor

Oprogramowanie do konsolidacji finansowej

Wyzwania jakie stoją za konsolidacją finansową, raportowaniem giełdowym rosną wraz ze złożonością organizacji. Problemy do tyczą nie tylko samego procesu poczynając od zbierania i walidacji danych, zamykanie okresów, jak również problemem jest uzależnienie od działu IT, związane z wydobywaniem danych z wielu systemów transakcyjnych, ich ujednoliceniem itp. I tu z rozwiązaniem przychodzą systemy, które pozwalają wykorzystywać różnorodność wprowadzanych danych i jednocześnie zapewnić jednolitość ich prezentacji w różnych standardach księgowości, walutach oraz w różnych formatach danych. Systemy umożliwiają automatyczne generowanie wyłączeń, bilansowanie rozliczeń wzajemnych, księgowanie niezbilansowanych rozliczeń, generuje raportów, uzgodnień, porównań i cały wachlarz funkcjonalności niezbędnych sprawnemu przeprowadzeniu konsolidacji finansowej.

 

konsolidacja-finansowa-oracle

 

W naszej ofercie głównie bazujemy na sprawdzonych i uznanych przez osoby odpowiedzialne za konsolidację finansową i raportowanie systemach tj.: Oracle Hyperion Financial Management (HFM), czy dziedzinowe rozwiązania dostępne w chmurze, jak np. Account Reconciliation Cloud Service, czy Oracle Financial Consolidation and Close Cloud oraz wspomniane już wcześniej rozwiązanie Infor d/EPM posiadające w ramach modułów pełną funkcjonalność w obszarze konsolidacji finansowej. Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością zaproponujemy rozwiązanie, które najlepiej spełni Państwa wymagania.

konsolidacja-finansowa-infor.png

 

Udostępnij: