Strona główna  »  Oprogramowanie controllingowe  »  IBM Cognos Business Intelligence

IBM Cognos Business Intelligence

   

Firma Hogart od 1992 roku wspomaga swoich klientów w doborze odpowiednich rozwiązań informatycznych, przeprowadza projekty wdrożeniowe oraz szkolenia. Przez kilkanaście lat swojej działalności Hogart zrealizował blisko 600 wdrożeń dla klientów reprezentujących różne branże na terenie Polski i poza jej granicami. Oferujemy Państwu nasze doświadczenie oraz wszelką pomoc w dostarczeniu kompletnego rozwiązania informatycznego dla Państwa firmy. Dokładamy dużej staranności, aby nasi pracownicy oprócz kompetencji produktowych, posiadali bogatą wiedzę biznesową i branżową. W zakresie narzędzi wspomagających analizę danych, procesy planowania, raportowania i budżetowania, od kilku już lat aktywnie współpracujemy z firmą IBM oferując rozwiązania z rodziny IBM Cognos Business Intelligence.

Oprogramowanie IBM Cognos Business Intelligence bazuje na otwartej platformie klasy korporacyjnej, która spełnia wszystkie wymogi w zakresie inteligentnej analizy danych (ang. Business Intelligence) oraz pomiarów efektywności przedsiębiorstwa. Platforma ta jest łatwo skalowalnym rozwiązaniem umożliwiającym szybkie dostarczanie kompletnych i spójnych danych całej społeczności użytkowników.

Jednym z narzędzi należących do rodziny produktów IBM Cognos jest Cognos Express - pierwsze i jedyne zintegrowane rozwiązanie do inteligentnej analizy danych (BI) i planowania stworzone specjalnie z myślą o potrzebach przedsiębiorstw średniej wielkości. Udostępnia kluczowe funkcje raportowania, analizy, kokpity menedżerskie, karty wyników, mechanizmy planowania, budżetowania i prognozowania. Bez konieczności angażowania dużych budżetów zapewnia łatwą implementację i szybki zwrot z inwestycji.

Rozwiązanie Cognos Express jest dostępne w przystępnym pułapie cenowym, a jego wdrożenie wymaga tylko minimalnego zaangażowania informatyków i nie zakłóca bieżącej działalności. Dodatkowo rozwiązanie cechuje:

  •  Łatwość instalacji. Wstępnie skonfigurowane rozwiązanie zawiera wszystkie składniki potrzebne do nieskomplikowanego wdrożenia i zarządzania.
  •  Łatwość użycia. Dostęp samoobsługowy dla użytkowników biznesowych eliminuje zależność od pomocy informatyków.
  •  Łatwość zakupu. Zintegrowane rozwiązanie oferowane jest w przystępnej cenie jako pakiet przygotowany do implementacji na niewielką skalę, a jednocześnie przynoszący wymierną wartość biznesową i otwarty na przyszły rozwój.


Cognos Express to kompletne, zintegrowane rozwiązanie zaspokajające potrzeby przedsiębiorstw średniej wielkości w zakresie raportowania, analiz i planowania. Klienci mają do dyspozycji cztery moduły:

  •  IBM Cognos Express Reporter do samoobsługowego generowania raportów i zapytań ad hoc,
  •  IBM Cognos Express Advisor do analiz i wizualizacji,
  •  IBM Cognos Express Xcelerator do planowania i analiz biznesowych w środowisku aplikacji Microsoft Excel,
  •  IBM Cognos Express Planner do opracowywania planów, budżetów i prognoz.


Moduły oprogramowania Cognos Express mogą być używane niezależnie od siebie lub łącznie. Taka elastyczna, modularna strategia umożliwia rozpoczęcie projektu od modułu lub modułów potrzebnych obecnie i rozbudowywanie rozwiązania w przyszłości w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika. A zatem, nawet jeśli cele przedsiębiorstwa są bardzo ambitne, mogą być realizowane w małych krokach – z uwzględnieniem bieżących projektów, potrzeb biznesowych oraz ograniczeń budżetowych.

W wielu przedsiębiorstwach średniej wielkości do inteligentnej analizy danych i planowania używane są odrębne komponenty drogich i skomplikowanych systemów lub – na drugim biegunie – arkusze kalkulacyjne. IBM Cognos Express to optymalna alternatywa – przystępne cenowo, zintegrowane rozwiązanie do inteligentnej analizy danych (BI) i planowania stworzone specjalnie z myślą o potrzebach średnich przedsiębiorstw. IBM Cognos Express oferuje zaawansowane funkcje pomiaru efektywności przedsiębiorstwa, ale charakteryzuje się kosztem niższym niż rozwiązania dla dużych przedsiębiorstw i nie wymaga tak dużego zaangażowania działu informatycznego we wdrożenie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z działem sprzedaży pod numerem telefonu  (22) 434 72 00 lub pod adresem mailowym  cognos.marketing@hogart.com.pl
Zapraszamy do współpracy.

Dział Sprzedaży IBM Cognos
Hogart Sp. z o.o.
ul. Stawki 2
00-193 Warszawa