Strona główna  »  Artykuły  »  W jakich branżach hale stalowe znajdują zastosowanie?

W jakich branżach hale stalowe znajdują zastosowanie?

   

W jakich branżach hale stalowe znajdują zastosowanie?

Hale stalowe znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach i między innymi dlatego cieszą się taką popularnością. Jeżeli nie wiesz, czy konstrukcja stalowa nada się dla twojego biznesu, koniecznie czytaj dalej. Dzisiejszy artykuł poświęcamy branżom, w których hale ze stali sprawdzają się świetnie.

Przemysł i logistyka

Budynki o konstrukcji stalowej wznosimy najczęściej z myślą o przemyśle i logistyce. To doskonałe powierzchnie magazynowe, produkcyjne czy garażowe. Inwestorzy doceniają je przede wszystkim za krótki czas budowy i niskie koszty. Dla przemysłu i logistyki takie połączenie wiąże się po prostu z małymi stratami. W końcu im szybciej hala zaczyna funkcjonować, tym szybciej na siebie zarabia.

Rolnictwo

Wbrew pozorom hale stalowe w rolnictwie nie są wcale nowością . W Skandynawii i Europie Zachodniej już kilkanaście lat temu konstrukcje ze stali zastąpiły murowane i drewniane budynki hodowlane. Dość często hale ze stali wykorzystuje się na roli również w funkcji magazynów na maszyny lub płody rolne.

Sport

Hale ze stali znajdują też swoje zastosowanie w sporcie. Dość często tego typu konstrukcje zastępują drogie w budowie hale sportowe murowane. Powstają na potrzeby przeróżnych dyscyplin, np. tenisa. Dość często wykorzystywane są jako hale całoroczne, w których można uprawiać kilka sportów - zarówno dyscypliny lekkoatletyczne, jak i koszykówkę czy siatkówkę.

Rozrywka

Nierzadko hale stalowe wykorzystywane są w rozrywce. Czasami tę funkcję pełnią jednocześnie hale sportowe. W tego typu obiektach organizowane są m.in. koncerty czy bankiety. Niekiedy dobrze zaaranżowane hale pełnią również funkcję sal weselnych. Położone w dobrej lokalizacji mają kalendarz wypełniony po brzegi.

Handel

Hale targowe, markety, galeria handlowe - wszystkie te budynki wznosi się również na konstrukcjach stalowych. Wystarczy dobry projekt, aby wyglądały reprezentatywnie i w niczym nie przypominały hal przemysłowych. Zazwyczaj są duże i mieszczą w sobie kilka mniejszych obiektów handlowych.

Zalety hal stalowych

Hale o konstrukcjach stalowych mają zalety, które sprawiają, że ich zastosowanie może być znacznie szersze od listy powyżej. Wynika to zwłaszcza z modułowej budowy takich obiektów. Polega ona na łączeniu ze sobą prefabrykatów (modułów). Można by ten proces porównać do składania dziecięcych klocków, chociaż oczywiście budowa hali nie jest aż tak prosta. Mimo to modułowość sprawia, że czas budowy jest znacznie skrócony. Proste konstrukcje powstają zaledwie w trzy tygodnie! Ponadto są to jedyne budynki, które można rozłożyć i wykorzystać ponownie w zupełnie innym miejscu lub w innej branży. Z tego powodu ich zastosowanie wydaje się być nieograniczone.
2019-06-27